Важно обавештење!!!

Због проглашења ванредног стања у Републици Србији, упис ученика првог разреда вршиће се електронским путем, без доласка у школу. Пријавју за упис можете преузети на сајту школе, затим попунити и послати на мејл: sv.upisprvaka @gmail.com.

Заказивање тестирања вршиће се након окончања ванредног стања.

Процедура за упис првака- документ

Обавештење о упису првака у Основну школу

Хвала Вам што сте одабрали баш Oсновну школу "Свети Сава" за своје дете!

Поштовани родитељи,

Од школске 2004/2005. имате могућност да бирате школу за своје дете.

Упис у први разред је обавезан за децу која до септембра 2020. године пуне од 6,5 до 7,5 година. Ове школске године обавезан је упис за децу рођену 2013. године и децу рођену до краја фебруара 2014. године.

Родитељи чија су деца рођена у периоду од 1. марта 2014. до 31. августа 2014. године, уколико желе превремени полазак детета у школу, пријављују га за проверу психофизичких способности за упис у први разред. Проверу зрелости за полазак у школу врши психолог и педагог школе предвиђеним тестовима. Уписују се и деца старија од 7,5 година живота која због болести или других оправданих разлога нису била уписана у први разред.

Редован упис у 1. разред почиње  04. марта 2020.  године.

Упис врши секретар школе радним данима у периоду од 8 до 1 6 часова.

Тестирање деце обавља се по извршеном упису, а у термину који одреди школски педагог и психолог.

При упис у детета у први разред потребно је попунити захтев за упис који можете преузети овде -  образац , а накнадно се достављају остала документа по завршеном предшколском програму.

Детаљи о потребној документацији за упис

Родитељи или старатељи детета за упис подносе следећа документа:

• Потврду изабраног лекара  о извршеној вакцинацији и здравственој способности детета за упис у први разред
  • Потврду стоматолога  - издаје Завод за стоматологију Крагујевац
  • Уверење предшколске установе о завршеном предшколском програму

Ако су Вам потребне додатне информације можете погледати сајт школе, позвати нас телефоном на број 034/370-112 или посетити.